3 تا از بهترین روش های ایده پردازی رایتینگ تسک2 آیلتس

5/5 - (1 امتیاز)
ایده پردازی در رایتینگ آیلتس

بهترین روش های ایده پردازی رایتینگ تسک 2 آیلتس (Writing task 2)

ایده پردازی یا (braining storm)  چیست؟

برای فکر کردن به یک مسئله، موضوع یا مشکل و تولید ایده های جدید و خلاقانه به صورت گروهی و متمرکز بر این فعالیت از اصطلاح ایده پردازی یا (braining storm) استفاده می شود. این فعالیت معمولا به منظور پیدا کردن راه حل های نو و خلاقانه برای مشکلات یا مسائلی که مطرح شده است انجام می شود.

 

3تا از بهترین روش های ایده پردازی در رایتینگ آیلتس

 1. freely-read نوشتن آزادانه
 2. word-pad نوشتن تخصصی 
 3. platform نوشتن قالبی

در ادامه به تک تک این روش ها همراه با مثال و توضیحات پرداخته ایم. 

 

دلایل یادگیری ایده پردازی Writing

دلایل یادگیری ایده پردازی رایتینگ
دلایل یادگیری ایده پردازی رایتینگ
 • سرعت بخشیدن به نوشتن (آموزش رایتینگ آیلتس)
 • افزایش نمره در Task response
 • ارتباط واژگان و موضوعات پاراگراف ها به دیگر
 •  پرهیز از هدر دادن زمان و سردرگمی

آموزش ایده پردازی رایتینگ تسک 2 آیلتس

برای ایده پردازی در رایتینگ تسک 2 آیلتس، ابتدا باید موضوع داده شده را به دقت مطالعه کرده و سپس به دنبال ایده های مرتبط با آن موضوع بگردید. می‌توانید از تجربیات شخصی، اطلاعات عمومی، مطالعات خود و یا مثال‌های واقعی استفاده کنید تا ایده‌های خلاقانه و جالبی برای پاسخ به سوال موردنظر پیدا کنید.

اما اگر موضوعی به ذهن ما نرسید چیکار کنیم؟ در این موقعیت باید یکی از روش های ذیل استفاده کنید:

 1. روش اول freely-read: این روش مناسب افرادی میباشد که ماه ها وقت تمرین کردند دارند بدین صورت که با خوانده مجله و روز نامه ها شما میتوانید علم اگاهی از موضعات بدست اورده و راحب آنها بنویسید. اما اگر وقت کافی نداشتیم چیکار کنیم؟
 2. روش دوم word-pad: در این روش شما باید با دانش خود بتوانید ایده سازی کنید یعنی اینکه فرض کنید شما 100 لغت بلد هستید بایسیتی بتوانید با دانش لغوی خود ایده پردازی کنید. برای مثال: شما کلمه develop به معنی رشد کردن و کلمه amenity به معنی امکانات را بلد هستید و قصد دارید راجب کشور ایده سازی کنید. حال بایستی با دانش خود راجب اون موضوع بنویسید مثلا : 

،his country has developed recently but it needs more amenities for more development

چون من این اطلاعات را بلد هستم پس کاملا منطقی و طبیعی است بتونید بهتر و درست تر بنویسید. زیرا بهترین اساتید هم با دانش خود مینویسند فقط اطللاعات لغوی انها با یک زبان آموز تازه کار در رایتینگ متفاوت میباشد.

یکی از مهم ترین سوالات این است از چه منبعی و چه لغاتی را بخوانیم؟ دوستان یکی از بهترین تکنیک ها برای سرعت بخشیدن و گرفتن نمره ایده آل برای رایتینگ آیلتس دانستن collocation میباشد. پیشنهاد میکنم برای یادگیری کالوکیشن وارد این مقاله شوید.

هر چقدر در این پروسه تمرین بیشتری داشته باشید و مجموعه لغات بیشتری یادبگیرید بهتر و سرعت نوشتن سریع تر خواهد شد. 

بریم چندتا مثال بیشتر کار کنیم:

با کلمه industrialized

 industrialized nations

It is true that people in industrialized nations

It is true that people in industrialized nations can expect to live longer than ever before

با کلمه stay in shape

A lot of people feel the best way to stay in shape is to regularly go to the gym

3. روش سوم platform: قبل از هر چیزی بگم این روش ساده تر از روش های دیگر میباشد و در عین حال نمره ان هم قطعا زیر 6 است. در این روش شما با یادگیری برخی جملات های آماده زبان انگیسی در ایده پردازی رایتینگ آیلتس جملات ها را بهم ربط داده و سریع مینویسید. برای مثال:

Humans are responsible for a variety of environmental problems, but we can also take steps to reduce the damage that we are causing to the planet. This essay will discuss environmental problems and the measures that governments and individuals can take to address these problems

پیشنهاد برای افرادی که نمره بالا 6 دارند این است از این روش استفاده نکنید. من روش دوم یعنی word-pad را پیشنهاد میکنم. 

پیشنهاد ویژه

دوره فشرده 50 جلسه آیلتس 7 مشاهده کنید

در نهایت، ایده‌های خود را به شکلی کامل و منطقی با استفاده از زبان مناسب و واژگان گسترده‌ای همراه با یادگیری گرامر های صحیح(مقاله گرامر های آیلتس) که برای آن زمینه مربوط است، بیان کنید تا نوشته‌ی خود را به شکلی قوی و قابل قبول به پایان برسانید.

بعد از انتخاب یک یا چند ایده برای پاسخ به سوال، می‌توانید با استفاده از ساختار مناسب و استدلال قوی، این ایده‌ها را به شکلی منطقی و قاطع در نوشته‌ی خود ارائه دهید. همچنین، می‌توانید از مثال‌ها، داده‌های آماری و تحقیقات ارائه شده توسط منابع معتبر برای پشتیبانی از ایده‌های خود استفاده کنید.

استاد آیلتس مسعود شریفی
استاد آیلتس مسعود شریفی 09120472807

اشتباهات رایج استفاده از ایده پردازی رایتینگ آیلتس

 1. درصورت نداشتن اطلاعات کافی از گرامر شما دچار مشکل خواهید شد. یادتان باشد استفاده از لغت نیازمند آگاهی از گرامر میباشد (مقاله گرامر های آیلتس)
 2. استفاده لغت های نامناسب باعث میشود موضوعی بی مورد و بی معنی تحویل دهید پس حتما در نوشتن خود حواستون به لغت ها باشد
 3. همانطور که در توضیحات بالا گفتم نداشتن دانش کافی در مورد کالوکیشن ها باعث میشود در ایده پردازی ود کند شوید پس حتما حتما یادگیری کالوکیشن را جدی بگیرید (یادگیری کالوکیشن وارد این مقاله شوید.)

سوالات پرتکرار کاربران در مورد ایده پردازی رایتینگ آیلتس

1. چطوری در رایتینگ آیلتس ایده پردازی کنیم؟

همانطور که در این مقاله توضیح داده شد 3 روش جهانی به نام های freely-read  – word-pad – platform وجود دارد که در توضیحات فوش آموزش داده شد. 

2. دامنه لغاتمون را چطوری افزایش دهیم؟

یادگیری لغت کار یک روز نیست حتی یک ماه بهتین روش یادگیری منظم روزانه است پس از مدتی متوجه میشید چقدر پیشرفت اساسی داشته اید.

3. رایتینگ آیلتس را چطوری تمرین کنم؟

زیر نظر یک استاد قابل اعتماد- دوستان میدونم بعضی درس ها میشه سلف استادی کرد Self-study اما واقعا دانش رایتینگ مانند ساخت یک برج میباشد- حتما زیر نظر سک استاد کار کنید.  

سخن آخر
در این مقاله تلاش نمودیم که شرح مفصلی از مهم ترین و پرکاربردترین کالوکیشن‌ها و نقش آن‌ها در جملات و متن‌های انگلیسی در آیلتس ارائه دهیم. شما هم اگر کالوکیشن پرکاربرد دیگری در زبان انگلیسی می‌شناسید، خوشحال می‌شویم با ما و مخاطبان آموزشگاه آرشا آرسس به اشتراک بگذارید.

در مورد نویسنده این مقاله بدانید
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید