آموزش لغت هر روز

Rate this post

لغات ضروری برای نمره 7 رایتینگ آیلتس

هر روز واژه جدید در زبان انگلیسی یادبگیرید

مشاهده ویدیو های قبلی در یوتیوب https://youtu.be/PSO_u9s0Iwc
https://youtu.be/XLJAtbnxeIU

 مرکز تخصصی آیلتس آرسس آرشا برای داوطلبین هدف دار این امکان رافراهم کرده است که هر روز با مجموعه لغات های کاربردی زبان انگلیسی مخصوصا در رایتینگ آیلتس / هر روز دانش خود را ارتقا دهند. این صفحه هر روز ساعت 23 آپدیت میشود 

هر روز ساعت 23 آپدیت میشود

چند کلمه در رایتینگ آیلتس بنویسیم؟

چند کلمه می بایست برای امتحان رایتینگ آیلتس بنویسم؟
این مساله یکی از سوالات رایجی است که زبان آموزان از اساتید خود می پرسند و جالب است بدانید که نظرات مختلفی در این مورد وجود دارد. متاسفانه، توصیه و ذهنیت بسیار بدی در مورد این سوال وجود دارد. دو نمونه از بدترین توصیه های شنیده شده این هستند که ” که شما نباید ۲۵۰ کلمه در رایتینگ تسک ۲ خود بنویسید، نوشتن ۱۰ درصد کمتر مشکلی ندارد” و ” شما باید تا جایی که ممکن است بنویسید تا نمره خوبی بگیرید”. این دو پیشنهاد کاملا اشتباه می باشند و باعث از دست دادن نمره می شوند.

چه اتفاقی می افتد اگر من زیر ۲۵۰ کلمه در رایتینگ تسک ۲ و ۱۵۰ کلمه در رایتینگ تسک ۱ بنویسم؟

تنها پیشنهادی که شما باید به آن گوش کنید این است که- اگر می خواهید به یک سوال به طور کامل پاسخ دهید، شما باید حداقل ۲۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۲ و حداقل ۱۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۱ بنویسید.اگر شما کمتر از این مقدار برای هر یک از تسک ها بنویسید، شما به سوال به طور کامل پاسخ نداده اید و در زمینه پاسخ به سوال یا Task achievement از شما نمره کسر خواهد شد. ممتحنین آیلتس به همین دلیل باید بنشینند و تمامی کلمات نوشته شما را بشمارند. این واقعا ناراحت کننده است که یک زبان آموز، یک جواب بسیار خوب برای رایتینگ تسک ۲ آماده می کند و فقط ۲۴۹ کلمه می نویسد. متاسفانه، ممتحن می بایست از او نمره کسر کند. مشاهده منابع آزمون آیلتس

آیا من برای گرفتن نمره بهتر می بایست کلمات بیشتری بنویسم؟
خیر! این کار به چند دلیل خوب نمی باشد.

اول اینکه شما یک زمان محدودی برای پاسخ به هر دو سوال تسک ۱ و تسک ۲ دارید. مدیریت زمان یکی از مهمترین چیزهایی است که شما می بایست در امتحان رایتینگ آیلتس یاد بگیرید. اگر شما زمان زیادی برروی یک سوال بگذارید، شما در سوال بعدی نمره از دست خواهید داد.
دوم اینکه اگر بیش از محدوده مجاز کلمات مشخص شده بنویسید، احتمال اینکه اشتباهات گرامری بیشتری انجام بدهید نیز بیشتر می شود و این باعث می شود نمره پایین تری بگیرید.
در پایان، کیفیت نوشته شما مورد قضاوت قرار می گیرد، نه کمیت آن.سعی کنید برروی یک نوشته عالی تمرکز کنید، به جایی این که تلاش کنید که یک نوشته بلند تولید کنید.به خاطر داشته باشید که شما باید برای طرح اولیه و چک کردن کار خود در کنار نوشتن نیز وقت بگذارید.

بد نیست بگم راجب

افسانه های رایج در مورد تعداد کلمات writing آیلتس!

 1. برای رایتنیگ تسک 2 نیازی به نوشتن بیش از 250 کلمه ندارید.
 2. باید بیش از 350 کلمه برای نمره باند 8 بنویسید.
 3. در رایتنیگ تسک 1 برای نمره بالا بیش از 200 کلمه بنویسید.
 4. باید تک تک کلمات رایتینگ را بشمارید.
 5. اگر فقط چند کلمه زیر 250 تا بنویسید، اشکالی ندارد

چگونه بدانم که در شرایط امتحان چند کلمه نوشته ام؟

همانطور که قبلا بیان شد، شما وقتی برای شمردن کل کلمات نوشته‌های خود ندارید، اما روش‌هایی برای تخمین آن وجود دارد. پیشنهاد می‌شود که برروی ورقه‌های رایتینگ امتحان اصلی تمرین کنید. تمامی این ورقه‌ها در یک اندازه می‌باشند. بنابراین، شما می توانید ببینید که برای رایتینگ در محدوده کلمات مجاز چه مقدار از فضای ورقه اصلی گرفته می شود. تمرین بر روی ورقه‌های اصلی همچنین شما را برای امتحان اصلی آماده می‌کند و شما در روز امتحان شگفت زده نخواهید شد.

چند کلمه من باید بنویسم؟

همانطور که گفتم در امتحان رایتینگ، شما وقت این که تک تک کلمات خود را بشمارید را ندارید. بنابراین پیشنهاد می شود که همیشه ۱۰ درصد بیشتر از آن چه از شما انتظار می رود بنویسید.به عبارت دیگر، برای رایتینگ تسک ۱ در حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ کلمه و برای رایتینگ تسک ۲ در حدود ۲۷۰ تا ۲۸۰ کلمه بنویسید.اگر تلاش کنید که این مقدار توصیه شده را برای رایتینگ های خود بنویسید،تعداد کلمه های  نوشته های شما خیلی بیشتر از تعداد کلمه های مجاز خواهد بود.

آیا همه کلمه ها به یک شیوه شمرده می شوند؟

متاسفانه، نه! کلماتی که در وسط آنها خط تیره وجود دارد مانند ‘First-class’یا ‘State-of-the-art’ یک کلمه محسوب می شوند. کلمات مخفف شده مانند ‘I’ll’ یا ‘we’re’هم به عنوان یک کلمه در نظر گرفته می شوند.( به صورت نرمال شما نباید از مخفف سازی در نوشته های آکادمیک استفاده کنید). کلماتی مانند ‘a’ ‘an’  و‘the’ هم به عنوان یک کلمه محاسبه می شوند. علامت هایی که برای جداسازی جملات استفاده می شوند مانند کاما، کالن و سمی کالن جزو کلمات در نظر گرفته نمی شوند.

آیا من می توانم کلمات را از سوال کپی کنم؟

شما می توانید چند کلمه را کپی کنید، اما نباید کل سوال را در نوشته های خود تکرار کنید.شما هرگز نباید کل جمله سوال را کپی کنید.تکرار سوال به این معنی می باشد که ممتحن این کلمات را نادیده گرفته و مثل این می ماند که شما چیزی ننوشته اید.نوشته شما براساس توانایی شما در پارافریز کردن با استفاده از کلمات مترادف مورد ارزیابی قرار می گیرد. بنابراین، سعی کنید به این مهارت دست پیدا کنید و از کپی کردن سوال خودداری کنید.

قوانین رایتینگ آیلتس (Writing)

 1. نحوه صحیح نوشتن جملات
 2. نحوه صحیح نوشتن یک پارارگراف
 3. نحوه نوشتن مقاله یا Essay چند پاراگرافی
 4. آموزش ساختارهای متنوع و مختلف نگارشی از جمله گزارش نویسی (Report)، پروپوزال (Proposal)، نامه و ایمیل (Emails & Letters)، مقاله (Article & Essay)، نقد فیلم و کتاب و نمایش (Review)، مقاله های چندمهارتی (Integrated Essay)، روایت و داستان نویسی (Narration & Short Stories) و …
 5. آموزش اصولی و دقیق Punctuation
 6. نحوه صحیح نوشتن Introduction
 7. نحوه صحیح نوشتن Conclusion
 8. نحوه صحیح نوشتن Main Body
 9. بررسی و نحوه صحیح نوشتن Thesis statement
 10. بررسی و آموزش نحوه نوشتن Topic sentence
 11. بررسی و تمرین نمونه های متون مختلف
 12. بررسی Cohesion & Coherence در یک متن
 13. بررسی Unity در یک متن
 14. تکنیک ها و نکات تخصصی در جهت ارتقای سطح رایتینگ زبان آموز
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

6 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید